Modne oprawki

W salonach optycznych możemy dziś znaleźć bardzo różnorodne oprawki zarówno dla pań, jak i dla panów. Wybór jest na tyle duży, że podjęcie decyzji co do zakupu jednej pary staje się nie lada problemem. Dobór właściwych oprawek jest niezwykle istotny – muszą one nie tylko pasować do naszej urody i stylu, lecz także sprawiać, że będziemy się czuć komfortowo. To podstawowe kryteria, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy oglądaniu i przymierzaniu poszczególnych modeli – także tych, które zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami.

Modne oprawki są w rzeczywistości bardzo różnorodne pod względem rodzaju i materiału wykonania: można do nich zaliczyć zarówno chętnie wybierane oprawki „pod żyłkę”, w których dolna część pozostaje niezabudowana, jak również pełne metalowe modele w różnych kolorach oraz prostokątnym lub nieco opływowym kształcie (typowo owalne i okrągłe są już niemodne). Na topie są zwłaszcza są czarne, brązowe i kolorowe oprawki z grubego plastiku, szczególnie duże okulary retro typu nerdy (kujonki). Miłośnicy ozdób także znajdą coś dla siebie: wiele modnych modeli posiada delikatne, ażurowe zdobienia lub tłoczone na szerokich zausznikach wzory. Jeśli więc nie chcesz stawiać na stonowaną i uniwersalną klasykę, możesz zdecydować się na oprawki bardziej ekstrawaganckie, projektowane przez uznanych producentów.

Warto jednak pamiętać, że modne oprawki nie każdemu muszą się podobać. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka przypadną nam one do gustu, po założeniu może się okazać, że nie wyglądamy w nich najlepiej. Pamiętajmy, że ważniejsze niż aktualnie panujące trendy jest nasze samopoczucie – w końcu moda stale się zmienia, a oprawki są zazwyczaj wyborem na dłuższy czas niż jeden sezon. Właśnie dlatego bezpieczniej jest wybrać bardziej neutralny model, który podkreśli naszą urodę i będzie pasował zawsze – bez względu na okazję czy założony strój.

Oczywiście dla osób, będących za pan brat z modą i kierujących się wytyczanymi przez nią trendami, klasyczne oprawki nie muszą być dobrym wyborem. Jeśli stać nas na taki wydatek w każdym sezonie lub sądzimy, że oryginalne oprawki nam się nie znudzą i będziemy je nosić przez dłuższy czas, możemy zdecydować się na bardziej wyszukane modele, przyciągające wzrok. Zawsze bierzmy jednak pod uwagę przede wszystkim to, jak się w nich prezentujemy.